Videók - Csodálatos gyógyulások
Lúdtalp ( pes planus ) és gerincferdülés ( scoliosis ) gyógyulása
- Milyen problémával kerestél fel?
- Lúdtalp és térdfájás gondjaim vannak.
- Látom rajtad, hogy van egy gerincferdülésed. A gerincedben van egy hajlat, ami elölről is látszik. A két vállad egészen előre dőlve hordod. A lúdtalpad abból adódik, hogy a csípőizületed belül meg van rogyva, ezáltal leesik a láb belső élére a súlyod. Ezt a problémádat nem a talpon kell megoldani, a csípődet kell kezelni, átmasszírozni, hogy a gond megszűnjön. A csípőbeszűkülésedet fogom megoldani.
Tekintse meg filmünket:
A lúdtalp lényege, a láb besüllyed belülre, berogyik. Megsüllyedni nem tud egy boltív, csak megrogyni. Ennek a rogyásnak az oka a csípőből ered. Táltos kezelés után kinyílt a csípőd, majd előjött a láb boltíve, másfél centiméteres boltívet tapasztalok a lábadon. A láb izmait a kezelés után erősíteni kell. Egy ideig a láb külső szélén kell járni, az izmokat fejleszteni kell. Egyszer – kétszer még ki kell tágítanom az izületeidet, megerősödnek az izmaid, eltűnik a lúdtalpad.
Gyermekek gerincferdülése esetén gyakran előfordul, hogy a problémát nem veszik elég komolyan. Azt mondják, majd úgyis kinövi, elég, ha egy kicsit többet mozog, tornászik.
***
A gerinc- illetve a csípőcsont-elmozdulás az, amit a legritkább esetben lehet kinőni!
Senki nem vitatja a mozgásnak szervezetünk egészére gyakorolt jótékony hatását, csupán arról van szó, hogy az esetek többségében minden terhelés tovább rontja az elmozdult gerinc állapotát. Tapasztalataink azt mutatják, hogy az idő múlásával a gerincferdülés nem áll meg, hanem tovább romlik, és egy jellemző S alakot vesz fel. Ilyenkor a bélműködés helyreáll, az étvágy megnő, a beteg hízni kezd. A gerinc deformálódása következtében a bal tüdő kisebb lesz, mint a jobb, a páciens könnyebben megfázik, hajlamossá válik a szívbetegségekre. A lábak egyre fáradékonyabbá válnak, a testsúly egyre gyakrabban helyeződik hol az egyik, hol a másik lábra.
Ebben az állapotban az ember könnyen elkap bármilyen betegséget, mindkét oldali problémák előfordulhatnak. A szívbetegségeken kívül számolni lehet a máj megbetegedésére, illetve a hasmenés és szorulás váltakozásaival.
Legfontosabb lépés tehát az elmozdult csípőcsont helyretétele. Nem szabad arra várni, hogy a gyermek majd kinövi a problémát, és főleg nem javasolt a ferde gerinc megterhelése, mert ha az alap nincs a helyén, a felépítmény könnyen összeomolhat!
H-1143 Budapest (XIV. kerület) Tábornok u. 11/A. I. emelet/11.
(a 2. metró Puskás Ferenc Stadion megállójánál)
Telefonszám:
+36-1-251-4983 vagy: +36-1-222-3186
Az alábbi képre kattintva tekintse meg Kovács - Magyar András cikkeit egészségünk megőrzésével kapcsolatban: