Hírek - egészség

Májkárosodás gyógyulása

5772 Megtekintés

T. Sándorné vagyok. Három évvel ezelőtt hosszú időn keresztül gyógyszert kellett szednem, mivel rosszindulatú daganatot távolítottak el műtétileg a testemből.

Sajnos a gyógyszeres kezelés mellékhatásként ez a szer súlyos májkárosodást okozott. A májam inhomogén szerkezetű lett. Orvosilag két évig kezeltek májproblémámra, sajnos az eredményeim egyre rosszabbak lettek, nem tudtak rajtam segíteni.

 

A Táltos módszerrel gyógyítók segítségét kértem.

Kovács - Magyar András által kidolgozott gyógyító módszer segítségével három hónap alatt teljesen meggyógyultam. Ma már a májam szerkezete tökéletes, egészségesen működik.

 

Kopcsányi Ildikó

Kopcsányi Ildikó

 

A gyógykezelés első lépése az volt, hogy földsugárzás-mentes helyre tettem a fekhelyem és a nappali tartózkodási helyemet. Kopcsányi Ildikó gyógyító javaslatára táplálkozásomból kihagytam a vért savasító ételeket: a tejet, a sajtot, a disznóhúst, tojást, cukrot, margarint és a fehér lisztet. Táltos meditációs módszerrel erősítettük a májam és harmonizáltuk immunrendszerem működését.

 

Tökéletesek lettek a máj- és vérvizsgálatok eredményei, az orvos kijelentette:

 

-„Asszonyom, önnel csoda történt!”

 

Hálásan köszönöm Kovács - Magyar Andrásnak és a gyógyítóknak, hogy újra egészséges vagyok.

T. Sándorné

 

TÁLTOS ISKOLA

 

A máj ( hepar )

 

A máj a szervezet anyagcseréjének legfőbb helye, mely a tápanyagok minden alkotórészének átalakításában, feldolgozásában szerepet játszik. Cukrot tárol, ez képezi a szervezet igen könnyen mozgósítható cukortartalékát. Képes felépíteni, átalakítani és lebontani a zsírokat és a fehérjéket is.

 

A máj működése a szervezetbe kerülő méreganyagok lebontása szempontjából is igen fontos: a mérgező anyagokat úgy alakítja át, hogy azok a vesén keresztül kiüríthetők legyenek. Mivel létfontosságú szervről van szó, melynek már enyhébb betegségei is jelentős károkat okozhatnak az egész szervezetben, feltétlenül ismernünk kell súlyos bántalmainak jellegzetes tüneteit, hogy időben felismerjük a bajt.

 

Máj

Máj ( hepatis )

 

A máj az emberi szervezet legnagyobb mirigye: tömege másfél kilogramm. A jobb és bal lebenyből álló, kötőszövetes tokkal borított szerv a hasüregben, a rekeszizom alatt, a jobb alsó bordák által védett helyen foglal helyet. Egészséges körülmények között a máj alsó széle nem haladja meg a bordák határát, tehát orvosi vizsgálat során nem tapintható.

 

A máj emésztőmirigy. A tápanyagok megemésztésének bonyolult folyamatában a máj az epe termelésével vesz részt. Az epe előbb az epehólyagba jut, ahol raktározódik. Az epe 80 százaléka víz, ebben a vizes oldatban találhatók az epesavak, zsírok, kis mennyiségű koleszterin, az epe színét adó bilirubin (epefesték), elenyésző mennyiségben pedig egyéb szerves anyagok és anionok. Az epe fő alkotórészeiként említett epesavak játszanak szerepet az egyes májbetegségeknél észlelhető viszketésben is. Epe hiányában a zsírok emésztése tökéletlenné válik, és károsodik a zsírban oldódó vitaminok (A, D, K, E) felszívódása is.

 

A máj leggyakoribb betegségei: vírusos májgyulladás (hepatitis), májzsugor (cirrózis), zsírmáj, jó- és rosszindulatú daganatok, daganatáttétek, végső stádiumban májelégtelenség.